Reklama
Reklama

Koniec problemów z fontanną na Zielonej?

Choć fontanna na Zielonych Ogródkach cieszy oczy okolicznych mieszkańców od dwóch lat, okresy, w których funkcjonowała bez zarzutu, były bardzo krótkie. Teraz ma się to zmienić.

Odnowiony skwer u zbiegu ulic Zielonej, Strzeleckiej i Długiej zachęca mieszkańców Starego Miasta do odpoczynku. Postawiono tu nie tylko piękną fontannę z charakterystycznymi rzeźbami - mężczyzny, chłopca, dziewczynki i pieska - ale też ławeczki, dużą pergolę. Zasadzono również drzewa i krzewy. Zielone Ogródki stały się oazą zieleni w centrum miasta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Niestety fontanna, która w upalne dni miała dawać ludziom wytchnienie, działała w kratkę. Obecnie, jak zapewnia Rada Osiedla Rybaki-Piaski, fontanna jest naprawiona i będzie działać bez zarzutu. W najbliższych dniach uruchomione zostaną wszystkie dysze wodotrysków w konstrukcji.

Dlaczego fontanna nie działała? Jak wynika z informacji Zarządu Zieleni Miejskiej do serii awarii i usterek przyczyniła się początkowo długa i bardzo surowa zima. Gdy ta już ustąpiła i zrobiło się cieplej - na skwer przychodzili wandale, którzy regularnie niszczyli fontannę. W maju pojawiło się zagrożenie powodziowe - konstrukcja znów nie działała. Następnie padał ulewny deszcz, który również utrudniał prace konserwatorskie przy wodotrysku.

Obecnie sytuacja jest opanowana. Fontanna działa i do końca sierpnia mają w niej być uruchomione wszystkie dysze wodotrysków. Skwer został objęty szczególną opieką przez Straż Miejską i Policję. Rada Osiedla Rybaki-Piaski prosi jednak, by każdy dbał o to wspólne dobro i zwracał uwagę na osoby, które niszczą skwer.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro