Reklama

"Niektóre pyry ponoć latają"

Stowarzyszenie Lepszy Świat wystosowało list do posła PO Janusza Palikota, by ten przeprosił Poznań za akcję z Europejską Stolicą Kultury.

Stowarzyszenie Lepszy Świat żądą od Janusza Palikota, by ten przestał prowadzić działania mające na celu oczernienie Poznania, jako miasta - kandydata do miana Europejskiej Stolicy Kultury. Lepszy Świat chce również, by poseł Platformy Obywatelskiej przeprosił wszystkich mieszkańców Poznania za swoje działania.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Jeśli Janusz Palikot nie spełni żądania Stowarzyszenia, to zapowiada, że będzie uprzykrzać mu życie podczas wizyt w Poznaniu.

Oto treść otwartego listu do posła Palikota:

Panie Palikot, powinien Pan przeprosić Poznań za akcję z Europejską Stolicą Kultury. To, że jest Pan posłem z konkurującego z nami Lublina, nie daje panu prawa do takich działań. To po prostu nie fair. Wiele można Poznaniowi zarzucić (pewnie jak każdemu innemu miastu spośród kandydatów), sam wielokrotnie podkreślam konieczność zmian w polityce kulturalnej miasta i chyba entuzjastą posunięć naszych władz lokalnych nikt mnie nie nazwie. Ale o przyznaniu tytułu niech rozstrzygną względy merytoryczne, a nie populistyczna nagonka. Ani prezydent Hinc nie będzie tego tytułu nosił, ani dyrektor Ewa Wójciak, ani Pan. Będzie to Poznań, Lublin, czy inne miasto, oceniane za całokształt, a nie jedną, czy dwie kadencje jakiegokolwiek polityka. Za pracę setek organizacji pozarządowych, dziesiątek instytucji, tysięcypracowników iwolontariuszy.

Jeżeli politycy tolerują Pańskie zagrywki, to ich sprawa.Ja mówię basta. Poznań to nie Warszawka. Oczekuję publicznych przeprosin skierowanych do mieszkańców Poznania, albo stanowczo odradzam Panu przyjazd do naszego miasta. Przypomnę, że to jedyny zakątek kraju utrzymujący wbrew wszelkiej propagandzie dużą akcję bojkotu Gazety Wyborczej, mieszka tu wielu ludzi dumnych z naszego miasta i naszych dokonań, nawet w granicach prawa Pański pobyt w Poznaniu można uczynić nieznośnym.

Niech Pan pokaże, że jest człowiekiem honoru, uzna swój błąd i przeprosi. Albo proszę uprzejmie o omijanie Pyrlandii szerokim łukiem. Niektóre pyry ponoć latają.

Marcin Janasik

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro