Reklama
Reklama

Studenci mają problem - mieszkaniowy

Do rozpoczęcia roku akademickiego jeszcze ponad miesiąc. Jednak już jest czas, żeby poszukać kwatery. Jak się okazuje może to być poważny problem.

Studenci szykują się do rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego. Jednym z podstawowych problemów jest znalezienie odpowiedniego mieszkania. Mimo tego, że ofert nie brakuje. Zarówno w prasie czy w internecie bardzo łatwo można coś znaleźć, jednak nie zawsze żakom odpowiada cena za wynajem.

Każdego dnia na stronie www.epoznan.pl pojawia się kilka nowych ofert wynajmu pokoju lub mieszkania. Przeglądając oferty nie można narzekać - mieszkania umeblowane, dobrze usytuowane, z internetem i kablówką - jednak jak zwykle jest jeden problem - cena. Za wynajem 2-pokojowego mieszkania trzeba zapłacić od 1200 złotych, do kosztów należy dodać również czynsz około 400 złotych oraz standardowe miesięczne opłaty za prąd, gaz, internet czy kablówkę. Wówczas nawet, jeśli przeliczyć koszty na dwie lub trzy osoby trzeba przyznać, że nie każdego studenta na taki wydatek stać. Jeśli chodzi o kawalerki cena wynajmu mieści się w tysiącu złotych + rachunki. Rozkładając koszty na dwie osoby otrzymujemy 700 zł.

Pozostaje jeszcze wynajęcie pokoju, co też nie jest rzeczą łatwą i tanią. Za wynajęcie pokoju trzeba zapłacić od 400 do 1000 złotych za osobę, w zależności od standardu mieszkania oraz jego lokalizacji.

Studenci mogą jeszcze korzystać z ofert akademików, gdzie utrzymanie na pewno jest tańsze lub wynająć duże mieszkanie, w którym zamieszkać może nawet kilka osób, wtedy koszty również będą niskie. Jednak czy wszystkim takie rozwiązanie odpowiada?

W jaki sposób znaleźć najtańsze mieszkanie do wynajęcia w Poznaniu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro