Reklama

Dostałeś maila od banku?

fot. Tomasz Szwajkowski

Jeśli w ostatnich dniach otrzymałeś na swoją skrzynkę pocztową e-mail z banku BZ WBK, mogłeś paść ofiarą cyberoszustów.

Klienci Banku Zachodniego WBK, którzy w ostatnich dniach otrzymali na swoje skrzynki pocztowe maila z banku z informacją o konieczności zaktualizowania swojego profilu, najprawdopodobniej stali się ofiarami cyberoszustów.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Przestępcy wygenerowali maile do klientów banku BZ WBK, w których przekierowywali ich na podrobioną stronę internetową banku. Klienci mieli tam zaktualizować swoje dane - podając numery i hasła do kont bankowych. Już wiadomo, że poszkodowanych jest co najmniej kilkanaście osób z całego kraju.

Specjaliści z BZ WBK apelują - nie reagujmy na takie maile. Bank nigdy nie będzie nas prosił o podanie swojego numeru konta, czy - jeszcze gorzej - hasła do niego, poprzez wiadomość elektroniczną, czy telefonicznie. Dodają również, że przestępcy, choć mogą podglądnąć nasz profil na stronie banku - nie mogą wykonywać żadnych operacji.

Jeśli padłeś ofiarą oszustów - jak najszybciej zmień swój numer PIN w usługach elektronicznych. Poinformuj również bank o takim incydencie.

Policja i prokuratura szukają już cyberoszustów odpowiedzialnych za kłopoty klientów Banku Zachodniego WBK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro