Fatalny początek Posnanii

Rugbiści Posnanii Poznań od wyjazdowej porażki z Arką Gdynia rozpoczęli zmagania w nowym sezonie ekstraligi. Zawiedli kluczowi gracze.

Spotkanie z gdyńskimi Buldogami na Stadionie Narodowym Rugby już od pierwszych minut układało się po myśli gospodarzy. W 5. minucie punkty dla Arki zdobył Sergo Kvernadze i można śmiało stwierdzić, że był to początek egzekucji Posnanii. Po pierwszej odsłonie Arka prowadziła aż 31:7.

W zespole trenera Krzysztof Baranieckiego zawiedli wszyscy kluczowi gracze, a w dodatku zabrakło obrońcy Davida Cassidego. Jedynym jasnym punktem Posnanii był młody grający na pozycji łącznika Mateusz Adamski. Poznaniacy szansę na rehabilitację w oczach kibiców będą mieć w sobotę 4 września. Rywalem Muszkieterów będzie Lechia Gdańsk.

RC Arka Gdynia - KS Posnania Poznań 65:12 (31:7)
Arka: Banaszek 15, Kvernadze 10, Chromiński 10, Kwiatkowski 5, Nowak 5, Andrzejczuk 5, Motyl 5, Krieczun 5.
Posnania: Koper 5, Stręk 5, Adamski 2.