Reklama
Reklama

Zmiany w parku Jana Pawła II i fontanna przy Rynku Wildeckim

Miasto ogłosiło przetarg na ostatni etap odnowienia parku Jana Pawła II. Pojawi się w nim mały parking i udogodnienia dla rowerzystów. W parku już są nowe lampy i utwardzone alejki. Rada osiedla Wilda stara się też o fontannę na rogu ulic Czajczej i Wierzbięcice.

Dwudziestohektarowy teren parku Jana Pawła II zmienia się od kilku lat. W minionym roku miasto i rada osiedla postanowiły usunąć m.in. niepotrzebny beton od strony ulicy ojca Żelazka. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na ostatni etap rewaloryzacji parku Jana Pawła II. Obejmie m.in. budowę pochylni umożliwiających przejazd rowerom i wózkom inwalidzkim. Powstaną one w miejscach, gdzie dziś trzeba pokonać stopnie. Od strony ulicy Dolna Wilda, w pobliżu placu zabaw, ma powstać mały parking dla osób, które chcą przyjechać do parku samochodem. Rada osiedla Wilda liczy na to, że w nowym roku pojawi się dzierżawca, który otworzy kawiarenkę w znajdującym się w parku pawilonie.

Osiedlowi radni chcą też odmienić charakter skweru przy ulicy Czajczej, koło Rynku Wildeckiego. Mają się tam pojawić ławki i mała fontanna zamiast obecnego kwietnika. Ma to być miejsce, w którym mieszkańcy będą chcieli się zatrzymać, a nie omijać w pośpiechu, tak jak robią to dzisiaj. Fontanna przy Rynku Wildeckim może się pojawić już w 2011 r. Na zrealizowanie tego planu potrzeba 350 tys. zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro