Sobota bez medali dla Polski

Niestety sobota okazała się dniem porażek biało-czerwonych w walce o medale Mistrzostw Świata w Kajakarstwie na torze regatowym Malta.

W rozegranych w sobotę finałach żadna polska osada nie zdobyła medalu. Najbliżej sukcesu była dwójka Magdalena Krukowska (UKS Kopernik Bydgoszcz), która wspólnie z Sandrą Pawełczak (UKS Dojlidy Białystok) zajęły czwarte miejsce na dystansie 1000 m.

Piąte miejsce zajęła czwórka kanadyjkowa na dystansie 1000 m, w składzie: Mariusz Kruk, Piotr Kuleta, Michał Kudła i Adam Nowak. Wszyscy zawodnicy reprezentują klub KS Posnania Poznań

W niedzielę rozegrane zostaną finały na dystansach 200 m, 500 m oraz sztafety kobiet i mężczyzn. Uroczyste zakończenie MŚ, które uświetni koncert Waldemara Malickiego wraz z orkiestrą przewidziana jest na godz. 17.00. Przypomnijmy, że wstęp na trybuny jest bezpłatny.