Reklama
Reklama

Śląskociąg w środku Poznania

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

Do 3 września w Galerii Miejskiej Arsenał można oglądać drzeworyty Nefario Monzona, inspirowane industrialnym krajobrazem Górnego Śląska. Artysta pochodzi z Saragossy i mieszka jedną nogą w Poznaniu. Gdy pierwszy raz zobaczył pawilonik Arsenału, wiedział już, że kiedyś chce tam wystawić swoje prace.

Nefario Monzon zaciekawił się w Poznaniu budynkami pośrodku rynku - czymś w starych miastach Hiszpanii na ogół niespotykanym. Gdy wśród tych zabudowań znalazł nie pasującą do otoczenia galerię sztuki, stwierdził, że chciałby w niej wystawić swoje prace. Od 16 sierpnia do 3 września w Galerii Miejskiej Arsenał można oglądać jego niezwykłe drzeworyty.

"Śląskociąg" Nefario Monzona jest inspirowany terenami przemysłowymi Górnego Śląska i jego mieszkańcami. Pokazują fantastyczne związki człowieka ze stworzoną przez niego cywilizacją. Cykl jednocześnie nawiązuje do wcześniejszych prac Monzona, m.in. inspirowanych boomem budowlanym w Hiszpanii w poprzedniej dekadzie.

Artysta od wielu lat kilka miesięcy w roku spędza w Poznaniu. Swoje prace wystawiał już m.in. w Hiszpanii, Francji, Niemczech i USA. Więcej o wystawie Monzona w Arsenale można przeczytać pod adresem http://arsenal.art.pl/event/nefario-monzon-slaskociag/ . Miniatury drzeworytów są też dostępne na stronie autora www.nefariomonzon.com .

Ekspozycje w Galerii Miejskiej Arsenał można oglądać od wtorku do piątku pomiędzy godz. 12.00 a 19.00, a w niedzielę od 11.00 do 15.00. Bilet normalny kosztuje tylko 3 zł, a ulgowy 2 zł.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro