Reklama
Reklama

Czwartek na torze Malta

W trudnych warunkach atmosferycznych odbyły się pierwsze wyścigi Mistrzostw Świata w Kajakarstwie, które rozgrywane są na torze regatowym Malta.

Pierwszy dzień sportowych zmagań był bardzo owocny dla reprezentantów Polski. Jako pierwsze do finału awansowały Sandra Pawełczak (UKS Dojlidy Białystok) i Magdalena Krukowska (UKS Kopernik Bydgoszcz) w K2. Natomiast osada C4 - Mariusz Kruk, Michał Kudła, Adam Nowak (wszyscy Posnania) i Piotr Kuleta (Zawisza Bydgoszcz) wystartuje w finale bez eliminacji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Dużą radość sprawił występ Tomasza Kaczora z Warty Poznań, który z łatwością awansował do półfinału kanadyjkarzy. Poznaniak pokonał cwartego zawodnika z IO w Pekinie Francuza Mathieu Goubela.

Ponadto awans wywalczyły zawodniczki i zawodnicy: Beata Mikołajczyk (UKS Kopenik Bydgoszcz), Mariusz Kujawski (Zawisza Bydgoszcz) i Rafał Rosolski (Admira Gorzów Wlkp.) w K2, Paweł Skowroński (Dojlida Białystok) i Marcin Grzybowski (Posnania), osada K4 - Krzysztof Łuczak, Tomasz Wardowicz, Tomasz Olszewski (wszyscy Posnania) i Marcin Nickowski (AZS AWF Gorzów).

W piątek rozegrane zostaną wyścigi eliminacyjne i półfinałowe na 500 m. Na popołudnie zaplanowano eliminacje na 5 kilometrów - ta konkurencja debiutuje w mistrzostwach świata.

Program Mistrzostw Świata w Kajakarstwie w Poznaniu:

piątek
10.03 - eliminacje 500 m
14.00 - półfinały 500 m
16.15 - elliminacje 5 km

sobota
9.00 - finały 1000 m
13.00 - eliminacje i półfinały 200 m
16.00 - finały 5 km

niedziela
9.00 - finały 500 m
12.00 - finały 200 m
17.00 - uroczyste zamknięcie mistrzostw

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro