Reklama
Reklama

Zamek świętuje sto lat

W południe pracownicy CK Zamek rozdawali poznaniakom balony. Wieczorem będzie urodzinowy koncert. W sobotę zamek zaprasza na nocne zwiedzanie, a w niedzielę m.in. na spotkanie "O otwarciu Zamku w 1910 roku" i pokaz filmu "Dzielnica zamkowa".

W sierpniu 2010 roku zamek obchodzi swoje 100-lecie. Przypomina o tym dumnie już od początku wakacji. Teraz nadszedł czas na finał. O godz. 12.00 w piątek przed zamkiem w ręce poznaniaków trafiło 1000 kolorowych balonów. O godz. 21.00 na Dziedzińcu Różanym rozpocznie się koncert zespołu Elbicho, a zaraz po nim około godz. 22.30 pokaz sztucznych ogni.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


W sobotę 21 sierpnia o godz. 22.00 rozpocznie się "bardzo nocne" zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Organizatorzy proszą gości o zabranie ze sobą latarek. Bilety kosztują 15 zł.

W niedzielę o godz. 11.15 rozpocznie się spotkanie "O otwarciu Zamku w 1910 roku". W południe będzie można zwiedzić zamek z przewodnikiem, a o godz. 13.30 odbędzie się zamkowa premiera filmu Grzegorza Grześkowiaka "Dzielnica zamkowa". Po projekcji autor spotka się z widzami.

Do końca sierpnia w salach zamku można podziwiać kilka jubileuszowych wystaw prezentujących jego historię.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
20.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro