Reklama
Reklama

Pomóż Tosi - Granie na Pomaganie

Gdy Tosia miała 5 miesięcy, wykryto u niej rozwijający się nowotwór oczu. Lekarze mówią wprost: najpierw walczymy o jej życie, potem o gałki oczne, a na końcu o wzrok. NFZ nie refunduje kosztownej terapii w Londynie. Rodzice zaczęli działać. Założyli fundację i organizują wielki koncert charytatywny.

Pod koniec października Tosia zaczęła leczenie w Centrum Zdrowia Dziecka. Przeszła 9 cykli chemioterapii. Rak jednak znów postępuje. Ratunkiem może być innowacyjne leczenie siatkówczaka w Londynie poprzez miejscową chemioterapię bezpośrednio do gałki ocznej. Kosztuje to 144 tys. zł. Pieniędzy tych nie wyłoży NFZ. Rodzice zaczęli zbierać pieniądze. - Czasu jest coraz mniej. 8 września jedziemy do Londynu na konsultacje. Na podstawie badania dna oka okaże się, czy jest konieczne natychmiastowe leczenie. - mówi ojciec Tosi, Dariusz Papaj.

Pomysł rodziców na zebranie środków to duży koncert charytatywny w Poznaniu połączony z aukcją gadżetów. Odbędzie się prawdopodobnie w Eskulapie w październiku lub na początku grudnia. Drugi termin jest o tyle dogodny, że wtedy da się wynająć salę w weekend, a nie w środku tygodnia. Swój występ zapowiedzieli na razie Ania Kapera, laureatka przedostatniej edycji "You can dance" i wstępnie zespół ASA z "Mam Talent". Rodzice szukają kolejnych artystów chcących pomóc, a także osoby, które mogą przekazać gadżety na aukcję.

- Nasza akcja spotyka się z oddźwiękiem, m.in. od Lecha Poznań i Chelsea London. Piłkarze Chelsea przekazali już na aukcję podpisaną przez siebie piłkę. - mówi matka Tosi, Monika Dzwoniarkiewicz, która koordynuje akcję. Razem z mężem założyła też Fundację Antosia na rzecz ich własnego i innych dzieci zmagających się z rakiem oczu.

Więcej o akcji "Pomóż Tosi - Granie na Pomaganie" można się dowiedzieć na blogu tosia-papaj.blog.onet.pl i stronie fundacji tosia.home.pl. Można się też skontaktować bezpośrednio z Moniką Dzwoniarkiewicz pod numerem 667 237 411.

NUMER KONTA FUNDACJI
PEKAO S.A. 17 1240 6625 1111 0010 3300 1323

Czy kiedykolwiek wziąłeś udział w imprezie charytatywnej?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro