Reklama
Reklama

Budynek Uniwersytetu Ekonomicznego za 100 mln zł na Towarowej

W bezpośrednim sąsiedztwie Auli Novej i Parku Karola Marcinkowskiego stanie nowy gmach UEP. Uczelnia stara się o unijne dofinansowanie.

W nowym budynku ma się pomieścić 2 tys. studentów. Znajdą się tam siedziby wydziałów gospodarki międzynarodowej oraz informatyki i gospodarki elektronicznej. Gmach będzie mieć 13 tys. m. kw. i dwupoziomowy, podziemny parking. Wypełni widoczną dziś lukę w zabudowie przy ul. Towarowej, pomiędzy Aulą Novą i Akademią Muzyczną, a parkiem Marcinkowskiego. Nowy gmach zmieni też jakościowo przestrzeń wokół placu Adama Mickiewicza.

Projekt znajduje się na liście inwestycji oczekujących na wsparcie ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zastępca kanclerza UEP Jacek Wujczak zapewnił nas, że pieniądze już obiecał Urząd Marszałkowski i umowa o przekazaniu dotacji zostanie podpisana w tym roku. Budynek będzie kosztował 100 mln zł i ma się zakończyć w 2014 r.

Projekt budynku powstał w Autorskim Studiu Architektury Atrium. Na niektórych z prezentowanych przez nas wizualizacji nie widać bryły Auli Novej, chociaż budynek ten będzie sąsiadował z północną, przeszkloną ścianą nowego gmachu UEP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro