Reklama
Reklama

Kamieniczka SARP-u będzie odnowiona

fot. PAP/Piotr Nowak
fot. PAP/Piotr Nowak

Siedziba poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich zostanie odświeżona. We wtorek skończył się czas na składanie ofert w przetargu na wykonawcę renowacji. To już czwarta w tym roku kamienica przy Starym Rynku remontowana za pieniądze miasta.

Siedzibą SARP-u przy Starym Rynku 56 zajmą się wyłonieni w przetargu konserwatorzy zabytków. Prace mają rozpocząć się w tym roku. Na renowację fasady zabytkowego budynku miasto wyda około 150 tys. zł.

- Jest jedną z cenniejszych kamienic, o bardzo ciekawej i bogatej dekoracji. Tam są i rzeźby i polichromie i złocenia. I to wszystko wymaga bardzo starannych zabiegów konserwatorskich. - mówi Maria Strzałko, Miejski Konserwator Zabytków.

W ostatnich miesiącach zakończyły się remonty trzech innych kamienic na Starym Rynku. Wszystkie te renowacje zlecił Miejski Konserwator Zabytków. Owe trzy kamienice należą do miasta, a więc podlegają Zarządowi Komunalnych Zasobów Lokalowych.

ZKZL zwykle decyduje się na remont budynku wtedy, gdy przegląd jego stanu technicznego wskazuje, że to absolutnie konieczne. Fasady kamienic na Starym Rynku, ze względu na swój turystyczny i reprezentacyjny charakter, mają jednak pierwszeństwo.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro