Reklama

Wysokość peronów na dworcu wzrośnie średnio o 25 cm

Na Dworcu Głównym do 2011 roku mają być wyremontowane 3 perony i przejście podziemne. Jak zapewnia spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, wsiadanie do wagonów stanie się wygodniejsze.

- Średnia wysokość peronów przed remontem, to około 30 cm, licząc od główki szyny. Po modernizacji peronów, wysokość ta wzrośnie do 55 cm. - mówi Zbigniew Wolny, rzecznik poznańskiego oddziału PKP PLK.

O tym, że perony po remoncie mogą być tak samo jak dziś trudne do wsiadania zaalarmował nas jeden z internautów. Zbigniew Wolny jednak zapewnia, że po zakończeniu remontu wysokość peronów wzrośnie średnio o około 25 cm.

Rozporządzenie w sprawie budowy i modernizacji linii kolejowych w Polsce dopuszcza trzy wysokości peronów: podstawową 55 cm, podwyższoną 76 cm dla węzłów z dużym ruchem aglomeracyjnym oraz warunkowo 96 cm dla wybranych linii. Jak wyjaśnia rzecznik poznańskiego oddziału PKP PLK, wariant podstawowy został wybrany ze względu na właściwości infrastruktury okołoperonowej, a także pod wpływem sygnałów od samych przewoźników. Wariant 76 cm miałby być m.in. gorzej przystosowany dla wielkopolskich szynobusów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro