Reklama

Od środy kolejne remonty ulic

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

W najbliższą środę, 18 sierpnia, rozpoczną się kolejne remonty ulic w Poznaniu. Tym razem al. Niepodległości i kolejnego odcinka ulicy Wilczak.

Choć remont ulicy Wilczak (na odcinku przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego) rozpoczął się już kilkanaście dni temu, w najbliższą środę remontowany będzie jej kolejny odcinek. Tym razem fragment Szelągowska - Serbska. Dopuszczalny tu będzie ruch jednokierunkowy od ul. Szelągowskiej do ul. Serbskiej. Objazd wyznaczono ulicami Serbską i Naramowicką do ulicy Wilczak. Wciąż trwa wymiana nawierzchni na odcinku ulicy Wilczak pomiędzy Lechicką a Serbską. Utrudnienia na Wilczaku mają się zakończyć 7 września.

Również w środę rozpocznie się remont w bardziej uczęszczanej części miasta - a mianowicie na al. Niepodległości. Wyremontowane zostaną chodniki, jezdnia, a także miejsca postojowe na odcinku od ulicy Fredry do K. Libelta. ZDM zapewnia, że sygnalizacja świetlna zostanie przeprogramowana, by zminimalizować utrudnienia. W pierwszym etapie prac (2 tygodnie) wymienione zostaną krawężniki, blask odzyskają miejsca postojowe (po stronie parku). W związku z tym nie będzie tu można parkować. Następnie robotnicy przeniosą się na wschodnią część ulicy. Remontowane tu będą chodniki, wymieniane krawężniki. Ze względu na prace drogowe czasowo z ruchu wyłączany będzie jeden pas. W ostatnim etapie położona zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Prace mają się zakończyć 8 października.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro