Reklama

Remont kamienicy przy Nowowiejskiego będzie dokończony

Odnowiona w zeszłym roku kamienica przy ulicy Nowowiejskiego zajęła trzecie miejsce w konkursie na najpiękniejsze elewacje poznańskich budynków. Mieszkańcy kamienicy pytają dlaczego zajęto się tylko tym, co widać z zewnątrz, zostawiając zniszczone klatki schodowe.

Mieszkańcy kamienicy wyróżnionej za najpiękniej odnowioną elewację skarżą się na fatalne warunki wewnątrz. Budynek przy ul. Nowowiejskiego wyremontowano za 3 mln złotych, ale tylko z zewnątrz. Za klatkę schodową kamienica na pewno nagrody by nie otrzymała.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zarządzana przez miasto kamienica pochodzi z końca XIX wieku. Remont elewacji i instalacji kosztował prawie 3 miliony złotych. Pieniędzy jednak nie wystarczyło już na remont wnętrza zabytkowego budynku. Dodatkowo, zamontowane instalacje oszpeciły klatki.

ZKZL przyznaje, że remont powinien przebiegać w innej kolejności. Obiecuje jednocześnie, że zostanie dokończony w 2011 roku.

Po wątpliwościach mieszkańców co do słuszności przyznanej nagrody, poprawki zapowiadają także organizatorzy konkursu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro