Reklama
Reklama

Będzie plac zabaw w Parku Wilsona

Dyrektor Palmiarni odchodzi na emeryturę- doniósł w poniedziałek łazarski portal internetowy. Sam zainteresowany jednak zaprzecza. Zmiana dyrektora pewna nie jest - w przeciwieństwie do placu zabaw w Parku Wilsona. Aby zażegnać spór zdecydowano, że plac będzie tymczasowy

Mimo zasług dyrektora Wągrowskiego w prowadzeniu palmiarni, zarzucono go krytyką. Związane jest to z chęcią stworzenia przez mieszkańców placu zabaw na terenie Parku Wilsona. Dyrektor sprzeciwił się jasno temu pomysłowi. W końcowym rezultacie tą sprawę rozwiązano polubownie - powstanie tymczasowy plac.

Mieszkańcy i zwolennicy rozbudowy placu zabaw sprzeciwu dyrektora nie rozumieją. Sam dyrektor tłumaczy się z tego, że główny argument jest zupełnie inny. Zabytkowy park z początku XX wieku nie jest jego zdaniem odpowiednim miejscem dla huśtawek i zjeżdżalni. Za zgodą prezydenta Kruszyńskiego staną tu jednak kolejne urządzenia do zabawy.

Za opiekę nad całą Palmiarnią od kilkunastu lat, dyrektor Wągrowski jest bardzo doceniany. Jednak teraz mieszkańcy dyrektora palmiarni oceniają tylko i wyłącznie przez pryzmat placu zabaw. Na lokalnym portalu prowadzonym m.in. przez nich pojawiła się w poniedziałek informacja, że dyrektor przechodzi na emeryturę. Informacji o konkursie nie potwierdziło jednak miasto, nic o takich planach nie słyszał również sam zainteresowany.

Zmiana dyrektora nie jest pewna, w przeciwieństwie do placu zabaw. Aby zażegnać spór zdecydowano, że plac będzie tymczasowy. Dla dyrektora oznacza to czekanie aż zostanie przeniesiony obok parku. Mieszkańcy mają troszkę inne spostrzeżenia na ten temat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
28.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro