Nowy wieżowiec i apartamenty w centrum Poznania

Ataner przygotowuje się do nowych inwestycji w miejscu starych magazynów obok biurowca Delta. W pierwszym etapie od strony ul. Towarowej powstanie apartamentowiec. Następnie w głębi działki przy ul. Składowej wzniesie się 90-metrowy biurowiec.

Ataner jak na razie nie zdradza szczegółów nowego projektu. Potwierdza tylko, że nowe budynki zaprojektuje Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich - autorów m.in. Andersia Tower i Skalar Office Center. Kompleks znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby Atanera w biurowcu Delta. Poznański deweloper jest teraz w trakcie pozyskiwania gruntów pod inwestycje. Teren pomiędzy ulicami Towarową i Składową przejmuje od PKS.

Według informacji portalu gazetainwestor.pl, budowa nawiązującego wysokością do 10-piętrowej Delty apartamentowca może ruszyć już wiosną 2011 r. W drugim etapie planowana jest budowa 90-metrowego wieżowieca od strony ul. Składowej, bliżej torów kolejowych. Znajdujące się pomiędzy ulicami Towarową i Składową niskie magazyny zostaną pod wyburzone.

Apartamentowiec obok Delty wypełni lukę w pierzei ul. Towarowej i nada rejonowi Parku Karola Marcinkowskiego bardziej reprezentacyjnego charakteru. Gdy od strony ul. Składowej dołączy do niego 90-metrowy biurowiec, będzie to budynek doskonale widoczny od wejścia i przez szklany dach holu nowego dworca kolejowego, którego budowa rozpocznie się już wkrótce po drugiej stronie Mostu Dworcowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro