Reklama
Reklama

Nowe gratowisko zyskało popularność

Od czerwca przy ul. Wrzesińskiej działa drugi w Poznaniu punkt składowania problemowych odpadów. W pierwszym miesiącu na nowe gratowisko trafiły aż trzy tony odpadów.

Poznaniacy mają pod ręką w sumie trzy gratowiska. Jedno jest zlokalizowane przy Wrzesińskiej, a koleje przy ul. 28 czerwca. Trzecie znajduje się poza granicami miasta, w Suchym Lesie. Plan zakłada budowę gratowisk w każdej dzielnicy miasta. Chodzi o to, aby mieszkańcy przestali odwozić swój zużyty sprzęt na dzikie wysypiska. Są szanse, że jedno gratowisko znajdzie się na Piątkowie, w pobliżu wież telewizyjnych.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA


Mimo, że punkt zbierania odpadów przy ul. Wrzesińskiej położony jest na uboczu, z dnia na dzień rośnie liczba osób przywożących tam śmieci. W pierwszym miesiącu były to trzy tony. Pozbywanie się kłopotliwych odpadów nie nastręcza żadnych kłopotów. W składzie na ul. Wrzesińskiej wystarczy wjechać na rampę, ustawić się pod właściwym kontenerem i praktycznie wprost z bagażnika można wyrzucić rower czy oponę.

Na poznańskie gratowiska można przywozić swoje odpady w tygodniu od godz. 8.00 do 17.00 a w soboty do 16.00. To w Suchym Lesie działa w tygodniu od godz. 7.00 do 20.00, a w soboty do 14.00. Dodatkowo w soboty po mieście kursuje gratowóz. W ten weekend odwiedzi Grunwald. Szczegóły na www.odpady.poznan.pl.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

55 stopni na termometrze w słońcu, 38 w cieniu: "na dworze nie da się już przebywać"
26℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.66g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro