Triumfatorzy z Malty

Robert Gładecki, Andrzej Wiśniewski i Jacek Szubert to triumfatorzy Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych, które zostały rozegrane na Jeziorze Malta.

W tzw. free stylu bezkonkurencyjni okazali się startujący gościnnie Czesi, wygrał Jaroslav Tirner (76,5 pkt.), przed Robertem Nedvedem (70,2 pkt.). Trzeci był pierwszy z Polaków - Paweł Brewka, który uzyskał w dwóch pokazach 63 pkt.

W klasie RO2T zwyciężył Robert Gładecki, a na drugim stopniu podium stanął Jacek Szubert reprezentujący Varsovia Team, który w trzech biegach uzyskał 53 pkt., zaś na trzecim Jacek Wasilewski z Jet Sport (48 pkt.).

W klasie RO4T za Andrzejem Wiśniewskim kolejne miejsca na podium zajęli: Robert Gładecki z Jet Sport i Dariusz Gryt z Blackshadows. W ostatniej z rozgrywanych klas - RS 4T zwyciężył Jacek Szubert, srebrny krążek po zaciętej walce, wywalczył Jacek Wasilewski z Jet Sport, zaś brązowy Jacek Sobczak z Jet Ski Nysa, który przegrał o zaledwie 5 pkt.

Ponadto w miniony weekend na poznańskim na Jeziorze Malta odbyły się nieformalne Mistrzostwa Europy w Skuterach Wodnych. Do stolicy Wielkopolski zjechali najlepsi zawodnicy z całego świata.