Reklama
Reklama

Dziecięca okulistyka otwarta

Od 1 sierpnia najmłodszych pacjentów z problemami ze wzrokiem przyjmie nowy całodobowy oddział okulistyki w Centrum Medycznym przy ul. Jasielskiej.

Stolica Wielkopolski aż cztery lata czekała na oddział okulistyki dziecięcej, który zapewni bezpłatną opiekę najmłodszym pacjentom przez całą dobę. Kontrakt na dziecięcą okulistykę Centrum Medyczne św. Jerzego podpisało z NFZ do końca 2011 roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Oddział ma trzy łóżka, a pracować będzie w nim czterech lekarzy. Centrum posiada usg, rtg i laboratorium. Ponadto mali pacjenci będą mieć dostęp do rezonansu i tomografii komputerowej. Kontakt telefoniczny z oddziałem okulistyki dziecięcej 61 844 27 27

Przypomnijmy, że statystyki prowadzone przez Ministerstwo Zdrowia informują o wzroście przyjęć dzieci z wadami wzroku i chorobami oczu. Ponadto na przestrzeni ostatnich lat odnotowano zdecydowanie więcej nieleczonych zaćm wrodzonych czy jaskry.

W zamieszczonym poniżej materiale wypowiada się Grzegorz Bigaj, prezes Centrum Med. św. Jerzego:

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
61.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro