Reklama

Orkiestra recyklingowa będzie bić rekord Guinnessa

Rozpoczął się kolejny Przystanek Woodstock. 1 sierpnia w niedzielę Republika Czadu i fundacja All For Planet zaprezentują na nim największą na świecie orkiestrę grającą na śmieciach.

Kilkaset recyklingowych muzykantów zbierze się w jedno miejsce, aby zagrać w ekoorkiestrze dla Ziemi. Szeregi zespołu zasilić może każdy chętny, spędzający ten weekend w Kostrzynie nad Odrą. Równo o godzinie 14.00 na polach festiwalu zaczną rozbrzmiewać dźwięki recyklingowych instrumentów, połączone ze słowami piosenki "Mega bas niesie nas! All For Planet!". Zgromadzeni ludzie podzieleni zostaną na 7 sekcji m.in. "mega basy", "elektro snare" "plastic toms", czy "PETarda". Akcję poprowadzi Mariusz Kałamaga, znany z kabaretu Łowcy.B.

Pierwsza udana próba bicia eko-muzycznego rekordu odbyła się 6 czerwca 2008 r. na składowisku odpadów w Suchym Lesie pod Poznaniem. Był to ogromny sukces. W recyklingowej zabawie brało wtedy udział 278 osób. Udało im się zagrać 11 minutowy utwór "Ziemia nad", napisany specjalnie na ten dzień. Próby odbywały się zaledwie 2 dni przed muzycznym wydarzeniem we współpracy z zespołem Republika Czadu.

Ekogranie nie istniałoby bez zaangażowania Republiki Czadu. Jest to pełen energii zespół składający się z rowerzystów, muzyków, grafików i bębniarzy. Grają wprowadzające w stan relaksu i transu tropikalne brzmienia afro-beat, reggae i world music. Od czerwca w KontenerArt muzycy przygotowywali z mieszkańcami Poznania instrumenty recyklingowe.

Program bicia rekordu:
30 i 31 sierpnia
12:00-17:00 warsztaty dla uczestników bicia rekordu
1 sierpnia
11:00 - 13:00: rejestracja uczestników
13:00 - 14:00: oficjalna próba
14:00 - 15:00 Bicie rekordu Guinnessa

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Mgła nie odpuszcza. Znowu spowije miasto i okolice
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
48.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro