Reklama
Reklama

Tzadik Poznań Festiwal 2010

Rusza IV edycja poznańskiego festiwalu kultury żydowskiej. Koncerty i projekcje filmów będą organizowane w całym mieście. Pierwszy seans rozpoczyna się o godz. 15.45.

Tzadik Poznań Festiwal przez ostatnie lata stał się jedną z ważniejszych pozycji w kulturalnym kalendarzu Poznania. Organizuje go stowarzyszenie Multikulti. Koncerty i seanse filmowe IV edycji Tzadik odbywają się w poznańskim Muzeum Archeologicznym, klubie Dragon, klubokawiarni Meskalina i KontenerArt. Do współorganizatorów należą też Fundacja Mały Dom Kultury

- Festiwal od samego początku skupiony jest na nowym spojrzeniu na kulturę żydowską w różnych jej wymiarach. - Tomasz Konwent, mówi organizator i pomysłodawca Tzadik Poznań Festiwal. - A więc prezentujemy w Poznaniu zarówno filmy, zarówno literaturę, zarówno sztuki plastyczne, no i przede wszystkim muzykę, bo od tego się wszystko rozpoczęło. - dodaje.

W poprzednich latach na deskach Tzadik Poznań Festiwal wystąpiły takie sławy współczesnej muzyki żydowskiej jak John Zorn z kwartetem Masada i występujący po raz pierwszy w Europie Uri Cainem. Od początku na festiwalu Tzadik nie brakowało też wydarzeń poetyckich i plastycznych.

Tak jak w latach poprzednich, podczas tegorocznej edycji trwać będzie przegląd filmów nagrodzonych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Żydowskie Motywy" w Warszawie. Dzieła kinematograficzne na tematy żydowskie opowiadać będą o problemach współczesności, takich jak terroryzm, nietolerancja i nienawiść. W tym roku salą kinową będzie sala audiowizualna Małego Domu Kultury w klubie Dragon. Mieści się na niej około 100 miejsc siedzących.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie http://www.multikulti.com/themes/base/multikulti/right/Tzadik_07_2010/index_program.htm .

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
54.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro