Ziółkowski bez medalu

Źródło: Wikipedia

Szymon Ziółkowski zajął w środę piąte miejsce w finale rzutu młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy, które odbywają się w Barcelonie.

Mistrz olimpijski z Sydney finał rzutu młotem rozpoczął dobrze. Był blisko podium, a rzutem w trzeciej serii na 77,99 m poprawił swój tegoroczny rekord i awansował do strefy medalowej. Niestety kolejne próby zawodnika AZS Poznań były zdecydowanie gorsze.

W międzyczasie swoje wyniki poprawiali Nicola Vizzoni i Walerij Swiatocha, a Ziółkowski spadł na piąte miejsce. Ostatecznie rywalizację wygrał Słowak Libor Charffreitag (80,02 m). Srebro wywalczył Włoch Nicola Vizzoni (79,12 m), a brąz Węgier Krisztián Pars (79,06 m