Reklama
Reklama

Ruszył Malta Festival Poznań 2010!

Rozpoczął się jubileuszowy, 20., Malta Festival Poznań. Zgodnie z tegorocznym idiomem festiwalu (Flamandowie), przez 9 dni stolica Wielkopolski będzie centrum kultury flamandzkiej. Na scenach wystąpią 72 zespoły z polski i zagranicy, które wezmą udział w 87 wydarzeniach artystycznych!

Spektakle, wystawy, wykłady, koncerty i projekcje - Flamandowie przejęli kontrolę nad Poznaniem i będą nim rządzić do 3 lipca. W ramach jubileuszowego Malta Festivalu odbędzie się 19 premier, w tym jedna światowa. A będzie to koncert "In Search of the Soul of Jacques Brel" (o godzinie 20.00), który otworzy imprezę. A wezmą w nim udział: Marc Almond, Czesław Śpiewa, Bruno Brel, Dagmar Krause, Mouron i Arno.

20-sta edycja festiwalu to nie tylko kolejne, doskonałe wydarzenie artystyczne, na które zjeżdżają widzowie z całej Europy. W tym roku pierwszy raz Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta zmienił nazwę na Malta Festival Poznań. Od lat teatr nie jest jedynym elementem artystycznym prezentowanym podczas festiwalu. Równie istotne są bowiem taniec, muzyka, czy projekcje, które zajmują wiele miejsca w programie tegorocznej imprezy.

To nie koniec innowacji. Pierwszy raz festiwal jest przeprowadzany zgodnie z tematem wiodącym. Tak zwany "idiom" ma przybliżać publiczności zagadnienia współczesnej kultury. Ma prezentować to, co w danym narodzie i społeczności jest niezwykłe, nowatorskie i wyjątkowe. W tym roku podczas festiwalu zapoznamy się z kulturą i twórczością Flamandów. Do Poznania przyjadą znani reżyserzy, założyciele grup teatralnych i tanecznych, muzycy. Wszyscy związani z kulturą flamandzką.

Na zakończenie festiwalu na scenie przy Jeziorze Maltańskim pojawi się Tercet Egzotyczny. Koncert Izabelli Skrybant i zespołu ma być ukłonem w stronę początków festiwalu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro