Reklama

Poznań stolicą dobrego smaku po raz czwarty!

Jurorzy konkursu Poznańska Szneka poszukiwani.Inne role uczestników to jedna z nowości na czwartym Festiwalu Dobrego Smaku. Impreza opanuje Stary Rynek między 12 a 15 sierpnia. Organizatorzy właśnie dopinają tradycyjne menu i przygotowują zajęcia z edukacji smaku.

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku to prawdziwa gratka dla smakoszy. Ze Starego Rynku podczas tej imprezy nie sposób wyjść zniesmaczonym, ani głodnym. Festiwal Dobrego Smaku wraca w połowie sierpnia. Od 12 do 15 sierpnia poznański Stary Rynek po raz czwarty stanie się Kulinarną Stolicą Polski. Organizatorzy zdradzili, że zamiast golonek oceniać będą w tym roku kaczki "po wielkopolsku", nie zrezygnują natomiast z konkursu nalewek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Na straganach Jarmarku Dobrego Smaku producenci tradycyjnej i regionalnej żywności, wydawcy książek, restauracje, firmy i instytucje promować będą swoje wyroby i usługi. Organizatorzy festiwalu chcą, by Stary Rynek stał się ogólnopolską stolicą dobrego smaku nie tylko w sensie kulinarnym, ale i artystycznym. Dlatego, oprócz pokazów kulinarnych, degustacji wykwintnych dań i nalewek, odbywać się też będą koncerty prezentujące przeróżne nurty muzyczne. Poza tym, w ramach festiwalu odbędą się konkursy - konkurs na nalewki w tym roku odbędzie się wyjątkowo w sobotę 14 sierpnia. Wcześniej jury rozstrzygnie konkursy na kulinarne dziedzictwo i poznańską sznekę. Natomiast w niedzielę ma oceniać nie jak wcześniej golonki, ale kaczki po wielkopolsku.

W ramach prezentacji muzycznych wystąpią m.in. Saxophonic, Neo Klez, Mike Edwards oraz MassivBrass.

Nowością jest zaproszenie do jury konkursu "Poznańska szneka" wszystkich chętnych. By wcielić się w rolę smakosza-specjalisty trzeba wysłać zgłoszenie na adres [email protected] i uzasadnić wkilku zdaniachchęć smakowania słodkich bułek.

Przez cztery dni Wielkopolanie będą mieli okazję pokazać, w jaki sposób dbają o tradycję wykwintnego smaku i jak poddają się tej pasji. Niemal wszyscy wystawcy poprzednich edycji Festiwalu wrócą na poznański Stary Rynek, a do nich dołączy wielu nowych producentów. Lista wydarzeń towarzyszących Festiwalowi wciąż się wydłuża, warto więc już teraz zarezerwować czas na ten sierpniowy weekend.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro