Reklama

Policja kontroluje półkolonie i kąpieliska

fot. archiwum Grupy WTK
fot. archiwum Grupy WTK

Sezon wakacyjny w pełni. Młodsi jadą na kolonie, odsapnąć po 10 miesiącach nauki, dorośli na urlopy, żeby nabrać sił na kolejne dni intensywnej pracy .W trosce o bezpieczeństwo poznaniaków policjanci kontrolują półkolonie, kąpieliska i inne miejsca, oblegane podczas wakacji przez dzieci i młodzież.

Lato, słoneczna pogoda, to sygnał do wyjazdów nad wodę, jeziora, stawy. Policjanci wybrali się nad Jezioro Maltańskie, aby upewnić się, że dzieci i młodzież wiedzą czego należy się wystrzegać, aby wakacje upłynęły bezpiecznie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Nad Maltą prowadzili pogawędki prewencyjne z dziećmi, sprawdzali czy ratownicy wodni są w pogotowiu i rozdawali ulotki profilaktyczne pt. "Nad wodą każdy może być bezpieczny".

Ulotka zawiera ciekawe i przydatne informacje o oznakowaniu nad wodą, o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, o tym jak zachowywać się wobec agresywnego psa, jak się bronić, gdy zaatakuje oraz jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Na jednym spotkaniu się nie skończy. Wplanach sąkolejne.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro