Reklama

Pogoda:od jutra powrót upałów

fot. Marcin Wronecki
fot. Marcin Wronecki

Dzisiaj ostatni dzień bez 30 kresek na termometrach. Od jutra wracają upały i choć tym razem potrwają krótko, będą intensywne.

Bardzo krótko cieszyliśmy się ustąpieniem afrykańskich upałów. Po chłodniejszym weekendzie i początku tygodnia synoptycy zapowiadają, że do środy do soboty termometry w całym kraju znowu pokażą ponad 30 stopni Celsjusza - w cieniu. Upał będzie męczący - ponieważ będzie słonecznie, temperatura odczuwalna przez nasze ciało będzie o kilka stopni wyższa od tej, którą pokażą termometry. Przed nami także ciepłe noce. Słupek rtęci będzie się utrzymywał w przedziale 18 i 22 stopni.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Kres upałów nastąpi w sobotę, synoptycy prognozują wówczas burze z opadami deszczu. Temperatura spadnie radykalnie, dlatego niewykluczone, że w strugach obfitego deszczu będzie tylko nieznacznie powyżej 20 stopni. Podobne klimaty czekają nas również w drugi dzień weekendu. Na poprawę pogody nie będziemy musieli jednak długo czekać. Ocieplać się już na początku przyszłego tygodnia.

Przed nami więc trzy upalne dni. Powinniśmy uważać na chmury burzowe, które całkiem nieoczekiwanie mogą przynosić ulewne deszcze i wichury. Pamiętajmy o piciu wody, unikaniu słońca i noszeniu jasnego, przewiewnego odzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro