Reklama

Sala Wielka CK Zamek zmieni się nie do poznania

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski podpisał w środę umowę na przebudowę Sali Wielkiej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem jesienią rozpocznie się remont.

Zgodnie z planem zmienić ma się całe otoczenie Sali Wielkiej. Zniknie balkon, obniżony zostanie sufit a nad nim powstaną nowe pomieszczenia. Boczna ściana będzie przesuwana - dzięki czemu będzie można "otworzyć" salę na balkon. Przebudowa kosztować ma 50 mln złotych, z czego 30 pochodzi ze środków unijnych a prawie 20 daje miasto.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Minister podpisał dziś także list intencyjny w sprawie kampusu muzycznego. A to oznacza, że do 2014 roku mogą znaleźć się pieniądze m.in. na nową siedzibę Zespołu Szkół Muzycznych. Nowy budynek szkoły powstać ma tu, przy ul. Skośnej. Szkoła muzyczna musi się wyprowadzić z obecnego budynku przy Głogowskiej bo ten należy do kurii. To oznacza konieczność płacenia czynszu. Zapadła więc decyzja, że czas na własny budynek. Optymistyczny plan zakłada rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu 2014 roku już w nowej siedzibie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro