Reklama

Próba syren alarmowych

W najbliższy czwartek w rejonie ul. Libelta i pętli autobusowych na Górczynie i os. Sobieskiego będzie głośno. Dwie godziny trwać będzie próba syren nowej generacji.

W czwartek 1 lipca przez dwie godziny, między 13.30 a 15.30 przeprowadzana zostanie próba syren nowej generacji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Obecnie w Poznaniu zainstalowanych jest 138 syren mechanicznych, a ich dźwięk wytwarzany jest przy pomocy turbiny napędzanej silnikiem elektrycznym. Nowy system działa w oparciu o przetwornik elektroniczny, a dźwięk generowany jest przez głośniki. Dodatkowym plusem tych syren jest możliwość ostrzegania mieszkańców za pośrednictwem komunikatów głosowych. Poprzez wyposażenie syren w alternatywne zasilanie akumulatorowe system ten będzie działał niezależnie od ewentualnych braków w dostawie energii elektrycznej.

Pilotażowy program związany z wprowadzeniem nowych syren prowadzony będzie do października br. Na jego potrzeby zamontowano 3 syreny nowej generacji w rejonie ul. Libelta i pętli autobusowych na Górczynie i os. Sobieskiego oraz stację bazową w Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro