Reklama
Reklama

Jak zostać miss?

Kim są kandydatki do tytułu miss? Co kieruje dziewczynami, które startują w konkursie? O czym boją się mówić na scenie? - na te pytania odpowiada reportaż Mathiasa Mezlera.

Autor wpadł na pomysł stworzenia reportażu podczas udziału w realizacji widowiska telewizyjnego: wyborów Miss Wrześni 2010. Stwierdził, że warto byłoby spojrzeć na ten spektakl z boku i pokazać to, czego zazwyczaj w telewizji nie widać.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


- Klamka zapadła po ogłoszeniu wyników plebiscytu, kiedy na twarzach niektórych kandydatek zobaczyłem sztuczny uśmiech maskujący wewnętrzną porażkę. - mówi Mathias Mezler. - Inspiracji dodał mi także humorystyczny akcent końca wieczoru, kiedy kompletnie przypadkowo podsłuchałem rozmowę telefoniczną jednej z kandydatek, która za przysłowiowego "kafla" chciała "upchnąć" przyjaciółce swoją konkursową sukienkę. - dodaje później.

Mathias Mezler zaczął od wywiadu środowiskowego w agencji modelek. Następnie pojawił się z kamerą, jeszcze jako szary wysłannik telewizji, który ma zrobić kilka zdjęć, na jednej z prób kandydatek do plebiscytu Miss Polonia Wielkopolski.

- W tym momencie moje opcje pozostały otwarte, ponieważ wywiad środowiskowy mógł okazać się złudny. Późniejsza rozmowa telefoniczna z jedną z kandydatek - Joanną Wrzeszcz - okazała się strzałem w dziesiątkę. - mówi autor reportażu. Od tego momentu towarzyszył jej z kamerą. Jego redakcyjny kolega Szczepan Szłapka podpytywał Joannę o sprawy nurtujące ich obu. Autor chciał zrealizować reportaż o bohaterce w taki sposób, w jaki chciałby, żeby o nim samym go zrealizowano.

Zapraszamy do zobaczenia reportażu "Zostać miss".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro