Reklama
Reklama

Pijany kierowca tira spowodował kolizję i uciekł

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Kierujący tirem miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na krajowej drodze nr 11 koło Środy Wielkopolskiej uderzył w inną ciężarówkę i uciekł. Policja zatrzymała go kilka minut później.

Bezmyślnego kierowcę tira zatrzymali w środę po godz. 2.00 nad ranem średzcy policjanci. Poruszał się krajową jedenastką białym ciągnikiem siodłowym Renault z naczepą. W pewnym momencie uderzył w drugi samochód ciężarowy i uciekł z miejsca zdarzenia. Kilka minut później wpadł już w ręce policji. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Zatrzymany kierowca ma 53 lata i jest mieszkańcem Katowic. Kierował nietrzeźwy pojazdem przystosowanym do przewożenia ładunków o łącznej masie 40 ton. Trafił do policyjnego aresztu, a za swój wyczyn odpowie przed sądem. Jako zawodowego kierowcę, obowiązują go ostrzejsze wymagania związane z przestrzeganiem przepisów niż pozostałych uczestników ruchu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro