Reklama
Reklama

INEA zniknie z osiedla Kosmonautów?

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Winogrady" chce zerwać umowę z dotychczasowym dostawcą telewizji kablowej na os. Kosmonautów - firmą INEA SA. Prezes spółdzielni zarzuca operatorowi nie dotrzymywanie warunków zawartego porozumienia. Cierpią na tym abonenci, którzy nie wiedzą co robić.

1 lipca mieszkańców bloków na os. Kosmonautów czeka "niespodzianka". Punktualnie o godzinie 24.00 sygnał dotychczasowego dostawcy telewizji kablowej (firmy INEA SA) zostanie zastąpiony sygnałem Winogradzkiej Telewizji Kablowej. Pomysł na zintegrowanie Winogradzkiej Telewizji Kablowej i Osiedlowej Telewizji Kablowej na os. Kosmonautów został zatwierdzony przez prezesa i radę nadzorczą PSM "Winogrady".

Choć o zmianie, mieszkańcy bloków na osiedlu są już informowani, wielu abonentów INEI nie zgadza się z postanowieniem szefostwa spółdzielni. Jak przyznaje Kinga Podraza z INEA SA: Odbieramy telefony od zdezorientowanych abonentów z osiedla Kosmonautów. Duża część z nich chce dalej korzystać z naszych usług, gdyż są z nich zadowoleni - dodaje. Oni nie wiedzą co się dzieje, dlaczego muszą zmieniać operatora - kończy.

Zdaniem Grzegorza Kaźmierczaka, zastępcy prezesa PSM "Winogrady" to INEA jest powodem zmian i związanego z nimi zamieszania. Spółka miała się bowiem nie wywiązywać z umowy, jaką ma podpisaną ze spółdzielnią. Co w niej jest? Nikt się nie dowie, gdyż objęta jest tajemnicą handlową.

Kinga Podraza z INEA SA zapewnia, że podpisanie kolejnej umowy ze spółdzielnią nie zwolni mieszkańców z uiszczania opłat INEI, z którą wciąż abonenci mają podpisane indywidualne umowy. Tą sprawą zajmują się teraz nasi prawnicy - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro