Reklama
Reklama

Festyn Eco-Driving pod CK Zamek

Na parkingu przed Centrum Kultury Zamek odbędzie się festyn Eco-Driving, który będzie wprowadzał poznaniaków w tematykę ekologicznego użytkowania samochodu. Gośćmi specjalnymi wydarzenia są Tomasz Kammel oraz Jay Delano. Od godziny 9.00 na specjalnej stronie internetowej można obserwować zmagania dziennikarzy w Ogólnopolskim Rajdzie Dziennikarzy - Super Test Ekonomii, który wyruszył już z Warszawy.

O godzinie 14.00 w najbliższą sobotę parking przed Zamkiem zamieni się w "wybieg" dla ekologicznych samochodów. Wszyscy fani motoryzacji, ci mali i ci więksi, będą mogli obejrzeć z bliska samochody z napędem hybrydowym i porozmawiać ze specjalistami na ich temat. Tomasz Kammel, gospodarz imprezy, zadba, by chętni wzięli udział w licznych konkursach z nagrodami. Dodatkową atrakcją będą z pewnością stanowiska, przy których uzyskamy porady z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zadamy pytania instruktorom bezpiecznej jazdy i eco-drivingu oraz przedstawicielowi Wydziału Ruchu Drogowego Policji. Poznaniacy, którzy mają w domu zalegające elektro-śmieci będą mogli się ich pozbyć w kontenerze ustawionym przez firmę ElektroEco przy placu Mickiewicza.

Gwiazdą pikniku będzie Jay Delano i jego zespół taneczny.

Podczas imprezy pod CK Zamek finiszować będą dwa rajdy. Pierwszy to Rodzinny Eko-Rajd Dookoła Poznania. Jak informują organizatorzy:

Jego trasa będzie wynosić nie więcej niż 40 km. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie samochodu osobowego z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym. Komandorem rajdu będzie znany ze świata motoryzacji Maciej Wisławski. Na trasie znajdować się będą 4 punkty kontrolne z quizami i zadaniami o tematyce ekologicznej. Zwycięzcą rajdu zostanie załoga, która zużyje najmniej paliwa przy określonej średniej prędkości przejazdu, ale równocześnie pokona trasę z zachowaniem wszelkich przepisów ruchu drogowego i nie ominie punktów kontrolnych. Każdy uczestnik rajdu otrzyma upominek. Za pierwsze 3 miejsca przewidziane są cenne nagrody. Wręczenie upominków i nagród odbędzie się 26 czerwca ok. godz. 14.30 na scenie przy CK Zamek.

Drugim rajdem, który zakończy się w sobotę na parkingu przed CK Zamek, jest Ogólnopolski Rajd Dziennikarzy - Super Test Ekonomii, który o 9.00 rano wystartował z Warszawy. Poznaniacy będą obserwować zmagania dziennikarzy na telebimie wystawionym przed budynkiem. Zwycięży ta drużyna, która zużyje najmniej paliwa i będzie jechała zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Zmagania uczestników wyścigu można obserwować na stronie: www.supertest.monitoring.pl

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro