Reklama
Reklama

Centrum księgowo-usługowe IKEA w Poznaniu

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Do 700 osób ma zatrudnić w Poznaniu szwedzka sieć sklepów meblowych IKEA w nowym centrum usługowo-księgowym na Europę Środkowo-Wschodnią. - podaje Gazeta Wyborcza.

W poznańskim centrum usługowo-księgowym znajdą pracę m.in. informatycy, księgowi i specjaliści od rachunkowości. Rekrutacja ma się rozpocząć jesienią, a pierwsza grupa przyjętych zacznie pracę w styczniu. IKEA chce zatrudnić w poznańskim centrum 300 osób w ciągu pierwszych dwóch lat i do 700 osób do 2014 r.

Poznańskie centrum ma się zajmować księgowością szwedzkiej sieci w Europie Środkowo-Wschodniej. Z Poznaniem konkurowały m.in. Wrocław i Łódź, a także miasta w innych krajach regionu. Przedstawiciele IKEA odwiedzili już stolicę Wielkopolski jesienią zeszłego roku. Według Gazety Wyborczej, IKEA potwierdzi oficjalnie swoje zamiary zainwestowania w Poznaniu w ciągu kilku dni.

Szwedzki koncern meblowy posiada ponad 300 sklepów na czterech kontynentach. Pracuje dla niego 123 tys. osób. Globalna sprzedaż IKEA w 2009 r. osiągnęła wartość 21,5 mld euro.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
46.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro