Reklama
Reklama

Studenci pod żaglami

Osiem reprezentacji uczelni wyższych z Poznania będzie rywalizować przez cały piątek na wodach Jeziora Kierskiego w pierwszych Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w Żeglarstwie. Organizatorem turnieju jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego.

Żeglarskie zawody po raz pierwszy wchodzą do cyklu ponad 50 imprez sportowych w ramach Akademickich Mistrzostw Wielkopolski organizowanych corocznie przez AZS dla uczelni wyższych w Wielkopolsce. "AMW w żeglarstwie to regaty towarzyskie na jachtach klasy Omega Standard, skierowane do studentów i pracowników uczelni wyższych" - mówi Jarosław Skowroński Prezes Sekcji Żeglarskiej AZS.

Zawody mają charakter regat amatorskich, a weźmie w nich udział 16 załóg po 3-4 osoby reprezentujących 8 uczelni wyższych w Poznaniu. Regaty rozgrywane będą w wyścigu floty na ośmiu jachtach dostarczonych przez organizatora i rozlosowanych w przeddzień regat.

Pierwszym etapem będzie 6 wyścigów dwóch grup - po 4 załogi każda, zgodnie z zasadą "każdy z każdym", czyli we flocie ośmiu jachtów. Każda załoga wystartuje, w co najmniej 3 biegach po krótkiej "trasie śledziowej". Po pierwszym etapie zostanie wyłoniona ósemka finałowa. Do finału trafi osiem najlepszych załóg rozgrywek grupowych. Przed startem będzie ponowne losowanie jachtów. Finał obejmie jeden bieg.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-3℃
Poziom opadów:
14.2 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro