Reklama
Reklama

Starań o ESK 2016 ciąg dalszy

Dziś ogłoszono nazwiska dwóch kolejnych ambasadorów, którzy będą wspierać nasze miasto w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Będą to Filip Bajon oraz Ryszard Horowitz.

Filip Bajon, wybitny polski reżyser i scenarzysta, urodził się w Poznaniu i to tutaj rozpoczął swoją edukację. Abswolwent prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, a także reżyserii na łódzkiej Filmówce. Współpracował m.in. z poznańską Sceną na Piętrze. Laureat licznych nagród - m.in. Nagród Głównych na FPFF w Gdańsku.

Ryszard Horowitz jest światowej sławy fotografikiem, prekursorem fotografii cyfrowej. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie oraz prestiżowy Pratt Institute w Nowym Jorku, gdzie do dziś mieszka i tworzy. Jego prace pokazywane są na całym świecie. Otrzymał wiele cenionych nagród i wyróżnień.

Filip Bajon i Ryszard Horowitz są następnymi, po Janie A.P. Kaczmarku, ambasadorami naszego miasta, którzy będą wspierać Poznań w staraniach o przyznanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro