Reklama
Reklama

UAM na trzecim miejscu wśród uczelni akademickich

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Dziś ogłoszono ranking uczelni wyższych prowadzony przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy". Uniwersytet im. Adama Mickiewicza znajduje się obecnie na trzecim miejscu w Polsce wśród uczelni akademickich. Pierwsze miejsce tym razem zajął Uniwersytet Warszawski, tuż przed Uniwersytetem Jagiellońskim.

Uczelnie otrzymywały punkty w pięciu kategoriach. UAM najwięcej oczek na 100 otrzymał za umiędzynarodowienie (ponad 93 punkty). Nieznacznie gorzej oceniono siłę naukową uniwersytetu - na ponad 87 punktów. Warunki studiowania znajdują się zdaniem jury na poziomie 83 punktów. Dużo słabiej oceniono prestiż uczelni (52 pkt.) oraz jej innowacyjność (27,6 pkt). Średni wynik to 82,3 pkt i 3. miejsce w rankingu.

Pierwszą dziesiątkę najlepszych uczelni akademickich w Polsce zamyka Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Na 25. miejscu znalazła się Politechnika Poznańska, a tuż za nią (26. pozycja) Uniwersytet Ekonomiczny.

Wśród niepublicznych uczelni magisterskich numerem jeden w Poznaniu jest Wyższa Szkoła Bankowa, która zajęła 16. miejsce w kraju. Na drugim miejscu w mieście znalazła się Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (25. miejsce w Polsce). Ostatnie miejsce na podium należy do Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych (49. pozycja w kraju).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
54.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro