Reklama
Reklama

Drużyna Szpiku nagrała teledysk!

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

W środę w szpitalu dziecięcym nagrano teledysk do piosenki Masz Dar. Autorem pomysłu jest Fundacja Dar Szpiku. W szpitalu pojawili się artyści i sportowcy, którzy także w tej formie, chcą pomóc chorym.

Dzisiaj na Oddziale Onkologii w klinice przy ulicy Szpitalnej nagrano teledysk. I to teledysk nie byle jaki. Powstał obraz do piosenki Masz Dar. Utwór ten ma promować Fundację Dar Szpiku. W nagraniu wzięli udział artyści oraz sportowcy, którzy współpracują z fundacją.

Spotkanie było nie lada przeżyciem dla małych pacjentów. Mogli oni poznać bliżej swoich ulubieńców, których na co dzień znają jedynie ze szklanego ekranu. W nagraniu wzięli udział m.in.: Magda Strużyńska, Sylwia Grzeszczak, Liber, Marcin Urbaś, Piotr Reiss, Kasia Bujakiewicz, Maciej Balcar, Mezo, Doniu, Olga Bończyk, Magdalena Steczkowska, Kalwi.

Słowa do piosenki Masz Dar napisał ojciec siedmioletniej Oli. Dziewczynka przez kilka lat walczyła z nowotworem. W końcu go pokonała.

Fundacja liczy, że dzięki tej akcji, więcej osób zainteresuje się jej działaniem. Powinno się to przełożyć też na zwiększenie liczby członków i dawców szpików. "Chemy, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się, czym jest oddanie szpiku. - tłumaczy Dorota Raczkiewicz, założycielka fundacji - Dodatkowo, naszym regionalnym działaniem, jest też rozbudowa Oddziału Hematologii, który jest jedynym miejscem w Wielkopolsce, gdzie odbywają się przeszczepy szpiku kostnego."

W światowym rejestrze dawców szpiku zarejestrowanych jest około 14 mln osób. W Polsce, zaledwie 60 tys. W klinice przy ulicy Szpitalnej rocznie 30 dzieci poddawanych jest przeszczepowi, podczas gdy w Polsce takich przeszczepów jest 140.

Oficjalna premiera teledysku została zaplanowana na 1 czerwca.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro