Reklama
Reklama

Drugie Miasto na Śródce

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Teatr Ósmego Dnia po raz drugi inicjuje Projekt Miasto. Ma on odkryć i ożywić tą piękną, choć zaniedbaną dzielnicę wraz z jej architektoniczną i estetyczną specyfiką. Teatr i sztuki wizualne wyjdą w tym celu w przestrzeń publiczną. Patronami medialnymi są Epoznan.pl i WTK.

Na miejsce drugiej już edycji niecodziennego projektu Teatru Ósmego Dnia wybrano Śródkę. Współtworzą go Teatr Biuro Podróży, Movements Factory, towarzyszenie Środek Świata, Stowarzyszenie Starter, Fundacja TRES. Pierwsza odsłona Projektu Miasto była zrealizowana w 2003 r. w Starej Rzeźni. W założeniu przedsięwzięcie miało wyeksponować środowisko poznańskich twórców działających w przestrzeniach nieteatralnych. Teatr Ósmego Dnia zaprosił wówczas do współpracy najważniejsze poznańskie teatry plenerowe.

Drugie Miasto zobaczymy na Śródce w piątek 21 maja br. Będzie to różnorodne widowisko dla masowej publiczności. W jego organizację zostali zaangażowani artyści reprezentujący pogranicze sztuk wizualnych, teatru i działalności edukacyjnej.

Projekt będzie starał się wyeksponować Śródkę nie tylko jako przestrzeń, lecz przede wszystkim jako "małą ojczyznę" konkretnej społeczności, dziś odchodzącej w zapomnienie. Szczegóły artystycznego przedsięwzięcia można poznać na stronie www.drugiemiasto.pl.

Relacja video z pierwszego Miasta:

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
37.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro