Reklama
Reklama

Konsultacje społeczne z Ryszardem Grobelnym

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

W środę 12 maja br. odbędzie się II etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Morasko - Radojewo - Umultowo" - część Umultowo Zachód. W spotkaniu z mieszkańcami weźmie udział Prezydent Miasta.

Spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej i prezydentem Grobelnym zostało zorganizowane aby omówić koncepcję projektu i zebrać opinie mieszkańców na temat planu mpzp dla obszaru "Morasko - Radojewo - Umultowo" - część Umultowo Zachód. Odbędzie się w środę, 12 maja 2010 r. o godz. 18.00 w nowej auli Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM przy ul. Dzięgielowej 27 w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Konsultacje dotyczą zagospodarowania dużego i ważnego obszaru na północy Poznania. Znajduje się na nim część wschodnia kampusu uniwersyteckiego na Morsaku, w tym siedziba Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, w którym odbywać się będzie dzisiejsze spotkanie. Plan obejmuje też m.in. Osiedle Różany Potok i wiele innych zabudowań.

Teren będący przedmiotem konsultacji jest ograniczony ulicami Umultowską i Naramowicką oraz torami kolejowymi na południu. W bezpośrednim sąsiedztwie rozciąga się rezerwat "Meteoryt Morasko". Okoliczne lasy są popularnymi terenami rekreacyjnymi. Duża część terenu pozostaje wciąż niezagospodarowana. Powstaje tu sporo nowych domów, które są jednak słabo skomunikowane z centrum miasta. Przyjęcie mpzp ma uchronić teren przed chaotyczną urbanizacją.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.61 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro