Reklama
Reklama

Radni wprowadzili zmiany w budżecie na rok 2010

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni mieli debatować m.in. na temat wprowadzenia zmian w budżecie miasta na rok 2010. Ze względu na burzliwą dyskusję o planie zagospodarowania miejscowego dla Sołacza, podjęto decyzję o przeniesieniu innych punktów sesji na dziś. Rada szybko podjęła decyzję o wprowadzeniu zmian do budżetu. Tym samym pieniądze, które miały być przekazane na Rock in Rio będą wykorzystane na inne inwestycje.

32 miliony złotych - tyle pieniędzy miało zapewnić naszemu miastu dobre przygotowanie koncertów w ramach prestiżowego Rock in Rio. Były plany inwestycyjne i finansowe. Skończyło się na rezygnacji ze starań o prawo do organizacji festiwalu. W marcu informowaliśmy, że miasto wydało oświadczenie, w którym napisano:

Miasto Poznań odstąpiło od dalszych negocjacji umowy z firmą Better World dot. realizacji projektu festiwalu Rock In Rio w Poznaniu. Dotychczasowe negocjacje oraz stanowisko Better World nie zagwarantowały Miastu trzech kolejnych edycji festiwalu Rock In Rio, co było jednym z głównych warunków przystąpienia do umowy. W konsekwencji mogło to narazić Miasto na straty z tytułu wydatkowania środków na przygotowanie miejsca festiwalu. Ponadto, minął przyjęty przez Miasto termin związania się umową, a dalsze przesuwanie negocjacji uniemożliwia pełną realizację idei festiwalu w 2011 r.

Po ogłoszeniu tej decyzji poznaniacy zaczęli się zastanawiać na co przeznaczone będą pieniądze zaoszczędzone w ten sposób. Okazuje się jednak, że miasto miało wziąć kredyt na zrealizowanie festiwalu. Były to więc pieniądze wirtualne. Na dzisiejszej sesji radni podjęli decyzję o przeznaczeniu sumy zarezerwowanej na organizację Rock in Rio na inne cele.

Dofinansowane zostaną więc najprawdopodobniej inwestycje takie jak m.in. budowa III ramy komunikacyjnej, przedłużenie trasy PST do Dworca Zachodniego, poszerzenie ulicy Grunwaldzkiej oraz budowa nowych - automatycznych toalet na terenie miasta, a także modernizacja dotychczasowych szaletów. Z tych pieniędzy ma również jeszcze w tym roku powstać fontanna na Placu Wolności za 3 miliony złotych.

W ubiegłym roku, miasto było zadłużone na kwotę mniejszą niż przewidywano, dlatego obecnie w budżecie jest o blisko 60 milionów złotych więcej do rozdysponowania, nie licząc środków na Rock in Rio. Mają one być przeznaczone m.in. na budowę linii tramwajowej na Franowo, przedłużenie trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju oraz organizację Koncertu dla Ziemi.

Na dzisiejszej sesji Rada Miasta nie zajmuje się ewentualnym dofinansowaniem budowy stadionu miejskiego. Radni wciąż czekają na więcej informacji w tej sprawie. Przypominamy, że aby wykonać infrastrukturę dookoła obiektu i go wykończyć konieczne będą kolejne, nieplanowane nakłady finansowe - 92 miliony złotych.

Na co Twoim zdaniem pieniądze zarezerwowane na Rock in Rio powinny zostać przeznaczone?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro