Reklama

Japonia zawitała nad Jezioro Maltańskie

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

O godzinie 15 rozpoczął się wielki finał Festiwalu Kwitnącej Wiśni zorganizowany przez GOKO Restaurację Japońską. Pokazy, prelekcje, wystawy i japońskie jedzenie - to wszystko czeka na zainteresowanych poznaniaków.

Na terenie Malta Ski odbywa się dziś rzecz niezwykła - zobaczymy tu prawdziwą Japonię. Poznaniacy mają okazję spróbować japońskiej kuchni (w ofercie m.in. Sushi), a także mogą przyjrzeć się tradycyjnym japońskim sztukom walki - Aikido, Judo, Jujitsu, Karate, Kendo i Kyudo. Ale to dopiero początek atrakcji.

W programie imprezy, która potrwa do 20.00 są wystawa tradycyjnego uzbrojenia samurajów oraz warsztaty kaligraficzne (od 15.00 do 17.45). Nie brakuje tu również pokazów Origami (sztuka składania papieru), Kokeshi (japońskie laleczki z drewna mizuki), Bonsai (hodowla i pielęgnacja drzewek) oraz Ikebana (japońska sztuka układania kwiatów). Ogromną atrakcją jest również lekcja ubierania i noszenia japońskich kimon (Kitsue i Yukata). Tuż przed 19 rozpocznie się natomiast konkurs wiedzy o kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni. Amatorzy sake z pewnością zapoznają się z czarkami, buteleczkami i dzbankami specjalnie stworzonymi do picia tego napoju.

Festiwal Kwitnącej Wiśni zorganizowany przez restaurację GOKO jest pierwszą tego typu imprezą w naszym mieście.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro