Reklama
Reklama

Juwenalia 2010 coraz bliżej

fot. Natalia Cofta
fot. Natalia Cofta

Cztery dni i 3 noce - przez tyle czasu Poznaniem będą rządzić studenci. Na stadionie AZS-u przy ulicy Pułaskiego odbędą się imprezy muzyczne dla żaków. Start już 20 maja!

Zanim rozpocznie się juwenaliowe szaleństwo, studenci zorganizowali bogaty program przygotowujący do tych dni. Od wczoraj trwają ARTenalia, czyli Festiwal Kultury Studenckiej. Na najbliższe środę i czwartek zaplanowano Wielkie Grillowanie UAM, na którym pojawią się Sonic Lake, Muchy oraz Planet L.U.C.. Wszystko na Kampusie Morasko. W czwartek, 13 maja, rozpoczną się również Agronalia przygotowane przez żaków z Uniwersytetu Przyrodniczego. Natomiast w przyszły weekend na Kampus Piotrowo zawita Polibuda Open Air, którego gwiazdami będą m.in. Paprika Korps oraz Łąki Łan.

Właściwe Juwenalia rozpoczną się 20 maja i potrwają 4 dni. Wstęp na imprezy muzyczne będzie darmowy, ale wejść na koncert mają tylko posiadacze legitymacji studenckich i uczniowskich (od 18. roku życia), doktoranci, pracownicy uczelni oraz absolwenci z zaproszeniami.

Tradycyjnie obchody święta żaków rozpocznie Wielki Pochód Juwenaliowy, który odbędzie się 20 maja o 17.00. Start na placu Mickiewicza. W ręce studentów trafią klucze do miasta. Barwny korowód przejdzie następnie Aleją Niepodległości i ulicą Cichą na stadion AZS-u, by oddać się muzycznemu szaleństwu.

Pierwszego dnia świętowania na scenie pojawią się Alicetea, Head Hunters, Blenders oraz Aluminium. 21 maja zobaczymy Ptaky, Skangur, Absurd, RusT i Strachy na Lachy. W sobotę gwiazdą wieczoru jest T.Love, a w niedzielę m.in. Vavamuffin. Na scenie dance hall przez 4 dni pojawią się m.in. Bartes, Next DJ i Second Mind. Na miejscu przygotowane będą również strefa gastronomiczna i strefa sponsorów. Amatorzy sportów ekstremalnych z pewnością skoczą na bungee.

Producentem tegorocznej imprezy, podobnie jak w ubiegłych latach jest Fundacja Universitatis Posnaniensis. Patronat nad Juwenaliami 2010 objął portal epoznan.pl oraz Telewizja WTK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro