Reklama
Reklama

Sobota na świeżym powietrzu: kiermaszowo i rowerowo

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

8 maja upłynie pod hasłem aktywności na świeżym powietrzu. Nad Maltą biegają uczestnicy akcji Polska Biega, w Parku Wodziczki trwa Sołacki Festiwal Rowerowy, a w Parku Wilsona rano rozpoczął się wielki kiermasz roślin ozdobnych i sprzętu ogrodniczego.

O godzinie 12.00 w Parku Wodziczki rozpoczął się Sołacki Festiwal Rowerowy zorganizowany przez Kolektyw Rozbrat i Kolektyw Rowerownia. Wszyscy poznaniacy, którzy wybiorą się do parku na rowerach będą mogli skorzystać z darmowej pomocy przy naprawianiu swoich jednośladów. Na parkowych alejkach odbędzie się szereg akcji - organizatorzy ustawili tu bowiem tor przeszkód. Nie zabraknie wyścigów dla najmłodszych oraz dla tych trochę starszych - do dyspozycji są bowiem tandemy. Uczestnikom Festiwalu towarzyszyć będzie muzyka. Chętni będą mogli zjeść wegańskie potrawy z grilla.

Dla amatorów ogródka przygotowano wielki kiermasz w Parku Wilsona, który potrwa dziś i jutro do godziny 17. Można tu nabyć rośliny ozdobne - m.in. krzewy owocowe, zioła, byliny skalne i rabatowe, a także sprzęt ogrodniczy, produkty na bazie wosku pszczelego oraz specjalistyczną literaturę. Ta cykliczna impreza zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród poznaniaków. Wybiorą się na nią z pewnością osoby, które chcą zgłosić swój udział w siedemnastej edycji konkursu "Zielony Poznań" organizowanej przez Urząd Miasta. W dotychczasowych 16 edycjach udział wzięło blisko 35 tysięcy poznaniaków! Formularze zgłoszeniowe można składać do 20 czerwca. Z roku na rok chętnych do pokazania swoich ogrodów, ukwieconych balkonów, tarasów i okien jest więcej, trudniejsze zadanie ma również komisja konkursowa - aranżacje są bowiem coraz bardziej pomysłowe.

Będąc w Parku Wilsona można skorzystać z okazji i zobaczyć wystawę tulipanów odbywającą się w pobliskiej Palmiarni. Tysiące kwiatów w 100 odmianach godnie się prezentują wśród egzotycznej roślinności.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro