Reklama
Reklama

Innowacja na dworcu: bilet kupimy w biletomacie

Podróżni, którzy korzystają z połączeń ekspresowych, spotkają się na Dworcu Zachodnim z innowacją. Postawiono tam pierwsze biletomaty, które umożliwiają chętnym kupienie wybranego biletu bez konieczności stania w kolejce do kasy.

Biletomaty na dworcach to w Polsce nowość. Obecnie, te służące do kupowania biletów na ekspresy Eurocity i Intercity znajdują się tylko w Warszawie i Poznaniu. Jak dokonać zakupu? Wystarczy wybrać skąd i dokąd jedziemy oraz w jakim przedziale i na którym miejscu chcemy siedzieć. Po wybraniu wszystkich opcji dokonujemy transakcji kartą płatniczą. Zaraz po tym otrzymujemy gotowy, wydrukowany bilet upoważniający nas do jazdy na wybranej trasie.

Jak zapewniają przedstawiciele PKP Intercity, w najbliższej przyszłości na poznańskim dworcu staną kolejne biletomaty, w których będzie można kupić bilety nie tylko na ekspresy, ale również na inne połączenia obsługiwane przez spółkę - m.in. na pociągi TLK.

Myślę, że to dobry pomysł - mówi Ania, studentka z Poznania. Na pewno skróci się czas oczekiwania w kolejce po bilet - dodaje. Znam takie maszyny z innych państw i nie mam problemu z jej obsługą, ale myślę, że osoby starsze początkowo mogą mieć problem, by kupić właściwy bilet - kończy.

Uważam, że czas najwyższy na unowocześnienie wszystkich dworców! - mówi Andrzej z Krakowa. Boję się tylko, że zaraz skończy się papier, albo biletomat po prostu się zepsuje i nie będzie komu go naprawić - kończy.

PKP wprowadza unowocześnienia w obsłudze klienta stopniowo. Od kilku miesięcy można już kupować bilety przez internet. W najbliższej przyszłości na dużych dworcach w kraju pojawią się natomiast kolejne biletomaty.

Czy uważasz, że wprowadzenie biletomatów na Dworcu Zachodnim usprawni obsługę pasażerów?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro