Reklama
Reklama

ARTenalia już w ten weekend

Już dziś rozpoczyna się trzecia edycja Festiwalu Kultury Studenckiej - ARTenalia, który jest częścią zbliżających się wielkimi krokami Juwenaliów. Festiwal potrwa do niedzieli i jest zorganizowany przez trzy poznańskie uczelnie - ASP, AM i AWF.

Pomysłodawcy festiwalu chcą promować młodych artystów oraz ich wszelkie formydziałalności - wystawy, przedstawienia, animacje. Naszym celem jest promocja twórczości studentów oraz młodych, ale już rozpoznawalnych artystów. Twórczości ambitnej, wysublimowanej, często jeszcze buntowniczej, acz dojrzałej i świadomej - czytamy na oficjalnej stronie ARTenaliów. Impreza jest otwarta dla wszystkich chętnych. Tegoroczna edycja odbędzie się na terenie Starej Rzeźni.

W bogatym programie festiwalu zauważyć można podział na poszczególne dziedziny kulturalne: każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - już dziś zaczynają się bowiem wystawy, pokazy filmów i animacji, koncerty, debaty, występy i warsztaty taneczne, a także przedstawienia teatralne. Trudno wymienić najmocniejsze punkty ARTenaliów, gdyż wszystkie imprezy prezentują bardzo wysoki poziom.

O 15.00 rozpoczną się pokazy animacji studentów ASP, które potrwają do godziny 17. Następnie zaprezentowane zostaną filmowe dokumenty reżyserów z całej Polski. Amatorzy muzyki udadzą się z pewnością na jeden z zaplanowanych na dziś koncertów. Już o 16.30 wystąpią The Spirit Brass, o 19.00 Mass Kotki, a o 21.20 Adre"N"Alin. Jeszcze dziś odbędą się m.in. warsztaty tańca celtyckiego (o 18.00) oraz spektakl taneczny Live and let Dance (o 21.00). Od dziś można również zwiedzać wystawy: w ramach Imaginary Collection of ARTenalia oraz w ramach Art in Box.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro