Reklama

Chwilowe zawieszenie broni pomiędzy GW a Wiarą Lecha

O godzinie 12.00 pod poznańską siedzibą Gazety Wyborczej odbył się happening dwóch członków Wiary Lecha. Jarosław Pucek, prezes ZKZL-u, oraz członek zarządu stowarzyszenia Marcin Kawka przynieśli redaktorowi naczelnemu poznańskiej Gazety lustro z cytatem z Biblii Quid est veritas? (Co to jest prawda?) oraz "lampkę pokoju".

Redaktor naczelny poznańskiej redakcji Gazety Wyborczej, Włodzimierz Bogaczyk, przyjął członków Wiary Lecha w swoim biurze. Następnie we trójkę udali się na kawę do pobliskiej kawiarni. Rozmawiali o napiętej atmosferze pomiędzy stowarzyszeniem a dziennikarzami GW.

Przypominamy, iż na początku kwietnia Lech rozwiązał umowę patronacką z Gazetą Wyborczą. Powodem takiej decyzji były artykuły, które ukazywały się na łamach Gazety. Zdaniem przedstawicieli klubu teksty te godziły w dobre imię klubu. Lecha broniło stowarzyszenie kibiców - Wiara Lecha. W mieście pojawiły się nawet transparenty zachęcające do bojkotowania GW.

To, czy dzisiejszy happening wpłynie na poprawę stosunków pomiędzy Gazetą i członkami Wiary Lecha, okaże się w najbliższej przyszłości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro