Reklama
Reklama

Oddaj krew w ramach Krewnych Euro

O godzinie 9.00 na placu Wolności rozpoczęła się czwarta edycja akcji Krewni Euro. Będzie tu można oddać krew, zapisać się na listę dawców szpiku oraz otrzymać "oświadczenie woli", które da lekarzom prawo do wykorzystania naszych narządów po śmierci.

Akcja Krewni Euro to projekt społeczny, który ma wzmocnić poczucie jedności wśród mieszkańców Poznania. Odbędzie się już czwarty raz. Mogą w niej wziąć udział wszyscy ci, dla których zbliżające się Euro 2012 będzie spełnieniem marzeń kibica, ale również osoby, które z piłką nożną nie mają nic wspólnego.

Już od 9.00 wolontariusze czekają na placu Wolności, by pobrać drogocenną krew. W nagrodę każdy oddający otrzyma zdrowe jabłko z symbolem Krewnych Euro. Zmiana lokalizacji akcji, która do tej pory odbywała się w Urzędzie Miasta, jest ułatwieniem dla wszystkich poznaniaków. Krewni Euro są teraz bardziej widoczni i ogólnodostępni.

Ci, którzy zdecydują się na odwiedzenie placu, z pewnością na tym skorzystają. Organizatorzy zaplanowali bowiem szereg atrakcji - będą to pokazy strażaków (m.in. ratownictwa wodnego i wysokościowego), a także stanowiska do badania poziomu cukru we krwi i mierzenia ciśnienia.

Dzisiejsza akcja zakończy się o godzinie 17. Kolejna odbędzie się 10 września na Stadionie Miejskim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro