Reklama

Ruszyła kontrola poznańskich autokarów

Wiosna sprzyja wyjazdom poza miasto. W Poznaniu rozpoczął się okres wycieczek szkolnych. Ich organizatorzy zwracają się do policji z prośbą o sprawdzenie stanu technicznego autokarów. Tylko dziś skontrolowano 20 pojazdów.

Rozpoczęły się kontrole autobusów jadących na wycieczki. Policja od godziny 3 rano do 9 sprawdziła ponad 20 autokarów. Dwa z nich z powodu złego stanu technicznego nie wyjechały na trasę.

Ostatnie dni pokazują, że tych autokarów jest bardzo dużo -ponad 30 i jestem przekonany, że za kilka dni będzie ich coraz więcej. Póki co dwa autokary zostały wycofane i muszą udać się na stację diagnostyczną z uwagi na stan techniczny- powiedział Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki.

Sprawdzano trzeźwość kierowców, ważność dokumentów oraz ogólny stan pojazdu. Organizatorzy wycieczek chętnie proszą o pomoc policjantów. Jednak nowe rozwiązania techniczne w autokarach coraz częściej zmuszają policjantów do odsyłania ich do stacji diagnostycznych. Policji brakuje specjalistycznego sprzętu oraz wiedzy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro